Podsumowanie całorocznej pracy w „Koperniku”

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w „Koperniku” stało się kolejną okazją do podsumowań i wyróżnień dla wszystkich tych, którzy przez ostatnie miesiące pracowali na sukces szkoły.
Tegoroczne zakończenie rozpoczął tradycyjnie Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących- Włodzimierz Matyja, który skupił się m.in. na najważniejszych wydarzeniach i osiągnięciach uczniów oraz nauczycieli Liceum.
Rok szkolny 2017/2018 w wieruszowskim LO był m.in. rokiem ekologii, rokiem rozbudowy biblioteki szkolnej oraz czasem rozwijania umiejętności językowych i współpracy międzynarodowej.
Przez ostatnie 10 miesięcy realizowaliśmy w Liceum program „Kopernik jest EKO”. Dzięki niemu nasi uczniowie mogli uczestniczyć w wycieczkach o tematyce ekologicznej, w zajęciach laboratoryjnych na Uniwersytecie Łódzkim oraz wielu kreatywnych konkursach. Szkoła została również wyposażona w cenne przyrządy pomiarowe (np.czujnik jakości powietrza).
Dzięki udziale w programie rozwoju czytelnictwa, biblioteka szkolna LO wzbogaciła się aż o kilkaset książek za kwotę 15 tysięcy złotych.
Miniony rok szkolny to również rozwijające się kontakty międzynarodowe. Społeczność „Kopernika” wciąż współpracuje ze szkołą z rejonu Nikopola na Ukrainie i rozwija nową anglojęzyczną inicjatywę- kontakty ze szkołami z Hiszpanii i Francji. Doskonałą i ciekawą formą rozwijania umiejętności językowych naszych uczniów było również tegoroczne Święto Patrona Szkoły połączone z Dniem Języków Obcych.
Mówiąc o działaniach „Kopernika” nie można również nie wspomnieć o aktywności szkolnej telewizji LOWier Tv oraz koła twórczości pisarskiej „Copernicus”. Dzięki tym inicjatywom uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie mieli niejednokrotnie okazję pochwalić się, również poza murami LO, swoimi talentami dziennikarskimi i pisarskimi.
Podsumowując całoroczną pracę „Kopernik” może się również pochwalić sukcesami w konkursach, olimpiadach oraz zawodach sportowych. Uczniowie LO uczestniczyli oprócz tego w debacie o bezpieczeństwie, Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu i chętnie, jak zresztą od wielu lat, pomagali potrzebującym.
Koniec roku szkolnego to również doskonała okazja do podziękowań oraz życzeń. Dyrektor Włodzimierz Matyja podziękował za wieloletnią pracę Pani Alicji Dąbrowskiej oraz Pani Agacie Nowak a wszystkim obecnym złożył życzenia pogodnych i bezpiecznie spędzonych wakacji. 
Do życzeń, a także gratulacji za osiągnięcia dołączył się obecny na uroczystości Wicestarosta Powiatu Wieruszowskiego Mirosław Urbaś, który wręczył najlepszym uczniom LO Nagrody Starosty Wieruszowskiego. Wyróżnieni licealiści zostali nagrodzeni nie tylko za aktywność w szkole i poza nią, ale przede wszystkim za najwyższe w Liceum wyniki w nauce. Do grona najlepszej dziesiątki roku szkolnego 2017/2018 należą:
Małgorzata Winkowska z kl.2A
Katarzyna Figiel z kl.2C
Sandra Mizerka z kl.2A
Izabela Aplas z kl.2B
Katarzyna Górecka z kl.2B
Natalia Sołyga z kl.2B
Beata Olesik z kl.2A
Aleksandra Burzała z kl.1B
Marta Mazurek z kl.1C
Marta Bryłka z kl.1C
W dalszej części uroczystości wręczono stypendia w konkursie „Pokaż język” oraz wyróżniono Zofię Kanię z kl.1B, która otrzymała nagrodę Debiut Roku tradycyjnie przyznawaną najaktywniejszemu uczniowi klasy pierwszej.
Po wręczeniu powyższych nagród, wychowawcy poszczególnych klas pogratulowali i nagrodzili wszystkich tych, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem. Wręczono także podziękowania za osiągnięcia sportowe, aktywność w Kole Współpracy Międzynarodowej, w kole pisarskim „Copernicus” oraz w szkolnej telewizji LOWier Tv.
Na koniec uroczystości życzenia i podziękowania złożyła Dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Julia Kolarska. Podkreśliła m.in., że świadectwa, dyplomy i nagrody to nie tylko zasługa uczniów, ale również ich nauczycieli oraz wychowawców. Życzenia odpoczynku i powrotu we wrześniu z dużym zapasem energii do zdobywania kolejnych osiągnięć zainaugurowały jednocześnie zasłużone wakacje 2018!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *