Klasa 2C połączyła przyjemne z pożytecznym

Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej postanowili dziś aktywnie wykorzystać ładną wrześniową pogodę. Przepiękne słońce skusiło naszych drugoklasistów do spędzenia czasu na zewnątrz, bo przecież kto powiedział, że nauka w terenie- na rowerach nie jest możliwa?
Pierwszym punktem wycieczki rowerowej był wieruszowski cmentarz żydowski, przy którym zatrzymaliśmy się, by sobie przypomnieć o jego historii. Zwróciliśmy również uwagę na teren tuż obok cmentarza, gdzie niedawno posadzono wiele dębów z okazji 650-lecia miasta. W sadzeniu dębów uczestniczyli m.in. nasi uczniowie i miło nam potwierdzić, że robotę wykonali świetnie a posadzone drzewa rosną i mają się dobrze.
Po tym krótkim przystanku dotarliśmy do agroturystyki w Niwiskach, gdzie również nie marnowaliśmy czasu. Oprócz ogniska, gier i zajęć integracyjnych postanowiliśmy już dziś poćwiczyć wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego w związku z zaplanowanym, uroczystym jego wykonaniem w szkole 9.listopada (piątek) o godz.11.11. Setna rocznica odzyskania niepodległości to chyba najważniejsze tegoroczne wydarzenie w naszym kraju, w które uczniowie wieruszowskiego LO z pewnością z całą mocą się zaangażują!
Po tak kreatywnym i konstruktywnym dniu wróciliśmy do Liceum- zadowoleni i usatysfakcjonowani wspólnie spędzonym czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *