Dzień Sportu i Forum Ekologiczne

W dniu 20 czerwca  tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Sportu, który odbył się wraz z Forum Ekologicznym podsumowującym projekt „Kopernik jest EKO”. Projekt był realizowany w naszej szkole od grudnia. W ramach projektu podjęliśmy szereg działań mających na celu wzrost świadomości ekologicznej nie tylko młodzieży naszej szkoły ale też mieszkańców powiatu. Najmłodszymi uczestnikami projektu były dzieci z sąsiadującego Przedszkola Samorządowego Nr 1 . 
W projekcie wzięła też udział młodzież szkół podstawowych i gimnazjów- gościliśmy min.: uczniów ze SP w Teklinowie jak również laureatów konkursu fotograficznego z całego powiatu. W Światowy Dzień Ziemi wyszliśmy z happeningiem na ulice miasta, pokazując jak ważne są działania proekologiczne.
Nasza młodzież mogła w różny sposób uczestniczyć w projekcie, były to min.: konkursy wiedzy ekologicznej z atrakcyjnymi nagrodami, wycieczki autokarowe i rowerowe, zajęcia laboratoryjne w pracowni chemicznej. Przez cały okres trwania projektu mówiliśmy o ekologii na godzinach wychowawczych i lekcjach języków obcych.
Dzięki projektowi baza szkoły wzbogaciła się o czujnik badania jakości powietrza, dzięki któremu możemy odczytać jakość powietrza na podstawie barw świecący diod lub też wchodząc na stronę http://looko2.com.
Dzień Sportu rozpoczął się belgijką którą zatańczyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Następnie młodzież wraz z wychowawcami wzięła udział w rywalizacjach sportowych,min.: przeciąganiu liny czy biegu sztafetowym.
Gościliśmy także lekarza Andrzeja Lisa, który przedstawił w swych wystąpieniu wieloaspektowe skutki zanieczyszczenia środowiska.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko sanepidu, na którym każdy mógł zbadać zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
Dzień Sportu swymi występami uświetniła grupa „Motylki” z Przedszkola Samorządowego nr.1 Świętowanie zakończyło się wspólnym grillowaniem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *