AGRECOL wita!!!

W piątek 25 maja grupa uczniów z profilu biologiczno-chemicznego wraz z opiekunami udała się na wycieczkę rowerową do firmy AGRECOL  Celem wyjazdu było zapoznanie się z produkcją nawozów i środków ochrony roślin.
Pierwszym etapem zwiedzania była krótka prezentacja firmy dotycząca historii jej powstania i przedstawiająca profil działalności zakładu. Następnie młodzież udała się na hale produkcyjne, gdzie zapoznała się z procesem produkcji nawozów i środków do pielęgnacji roślin obserwując poszczególne etapy produkcji. Licealiści dowiedzieli się także o zaletach nawozu organicznego tzw. biohumusu, który jest produktem przemiany materii organicznej wydalanej przez dżdżownice kalifornijskie. Cała grupa mogła także zobaczyć hodowlę dżdżownicy kalifornijskiej, dzięki której powstaje ten naturalny i bardzo cenny nawóz.
Na zakończenie pobytu w firmie AGRECOL udaliśmy się do laboratorium, gdzie dokonuje się analiz oraz szczegółowych badań i testów produkowanych przez firmę środków.
Dla uczniów profilu biologiczno- chemicznego-przyszłych chemików i technologów produkcji chemicznej- wycieczka była cennym doświadczeniem. Wyjazd odbył się w ramach projektu ekologicznego „Kopernik jest EKO”. Dziękujemy właścicielom firmy Agrecol, państwu Jarosławowi i Marzenie Prymas, za umożliwienie zwiedzania zakładu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *